abstrakcja, pracownia, kolekcja, pracownia artystyczna

O kolekcji „Energie”

Kolekcja ENERGIE powstawała w zimnych miesiącach, kiedy wszyscy tęskniliśmy za słońcem, światłem i kolorami. 

Ukazała się na wiosnę jak soczysta dawka mocy.

 

Praca nad kolorowymi obrazami, kiedy na zewnątrz panowała szarość, była w pewnym sensie ratunkiem dla mojej własnej energii. 

To właśnie przy okazji pracy nad tą kolekcją, nauczyłam się malować etapami i doceniać ten czas “pomiędzy”, czyli okresy gdy zaczęte prace musiały czasem tygodniami czekać aż do nich powrócę. Mając w domu małe dziecko, po prostu nie umiałam tego procesu zorganizować inaczej. Bywały dni, kiedy miałam dosłownie pół godziny, by wyciągnąć zaczęte obrazy i dodać do nich kilka detali. Nauczyłam się pracować w małych okienkach czasowych, niewielkimi krokami, zamiast czekać na dzień, kiedy będę mogła poświęcić pracy dłuższy czas.

Dziś bardzo sobie cenię tę umiejętność, choć nie ukrywam, że czekam również na moment, gdy na dobre rozpocznie się przygoda mojej córki ze żłobkiem, a ja wejdę w malowanie na pełen etat.  

Dlaczego Energie ? 

Od dłuższego czasu chciałam namalować kolekcję, która połączy soczyste a nawet jaskrawe barwy i ekspresyjną formę. Pierwotnie założyłam, że zrobię kolekcję o nazwie Emocje, jednak podczas pracy zdałam sobie sprawę, że emocje to zbyt mało, że to, co chcę przełożyć na język malarski sięga głębiej. Oczywiście emocje grały tu rolę pierwszoplanową, bo to one były dla mnie główną inspiracją i motorem do działania. Stosunkowo niedawno zostałam ponownie mamą malucha, a moje emocje w tamtym czasie bywały jak niesforne gnomy wywijające salta – nie zawsze pozytywne i nie zawsze łatwe, jednak bilans wyszedł kolorowy i radosny. Malując, miałam takie założenie – ma być kolorowo, energetycznie i pozytywnie, tak też poprowadziła mnie intuicja w procesie. Macierzyńskie emocje, nie są tu absolutnie myślą przewodnią a jedynie elementem. To, że kolekcja powstała w tym specyficznym okresie traktuję bardziej jako okoliczność, dzięki której miałam większą potrzebę i łatwość ekspresji pomimo zmęczenia.

Czasem lubię myśleć, że obrazy z kolekcji Energie to takie talizmany naładowane dobrą mocą. 

Dla każdego mogą znaczyć coś innego, jednak wierzę, w ich kojący potencjał i dawkę  dobrych wibracji, które niosą.  

 

Euforia

Dzikość

Magia 

Marzenie 

Radości 

 

Kolekcja to pięć reprodukcji oryginalnych obrazów namalowanych w technice mieszanej na papierze. Oprócz pięknych, energetycznych kolorów, zawierają mnóstwo faktur i detali, które sprawiają, że każdy obraz jest jedyną w swoim rodzaju opowieścią. 

obraz abstrakcyjny, obraz w ramie, wydruk artystyczny

japandi, minimalistyczne wnętrze, czarna konsola, Giclee print, minimalistyczne dekoracje,pies, pies ze schroniska, pies we wnętrzu, eklektyczne wnętrze

Dodaj komentarz